Wywóz odpadów Warszawa | Kontenery na gruz i odpady - wywóz gruzu
Wywóz odpadów Warszawa 2017-01-23

Zalegające po parę tygodni worki ze brudami i gruzem jeszcze bardziej irytują mieszkańców, zwłaszcza że na morze spośród nich można natknąć się w centrum Gdańska. Dająca je nazwa tłumaczy, że to postać znacznej sum zleceń, samochodów uniemożliwiających odbiór toreb oraz nowa kolej w umowie, do której mało który klient się stosuje.


...oraz nowe dwa o 15 metrów dalej, i przy ul. Bednarskiej.


fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl


Worek a l. Sychty zalega już kilka tygodni.


fot. pan Bartek/czytelnik Trojmiasto.pl


Jeśli prowadzisz remont, wtedy na inną rękę musisz zadbać o pozbycie się pobudowlanego gruz, gdyż nie stanie on wzięty w ramach normalnego odbioru śmieci komunalnych. W Trójmieście działa kilkadziesiąt firm świadczących taką usługę kontenery na gruz Warszawa.


Jedną spośród takich instytucji jest Green Service. Trzyma ona dużo klientów, ponieważ oferuje niskie ceny, oraz na prostej stronie internetowej informuje, że czuje napełnione worki w czasu czterech dni z zgłoszenia.


Sęk w niniejszym, że z porady naszych czytelników wynika, że worki z logo rzeczonej firmy są przy trójmiejskich ulicach nawet po kilka tygodni.


- W klubu z przebudową domu zamówiłam worki na gruz. Wzięłam pakiet trzech worków 2,5-tonowych i jeden 1,5-tonowy. Zapłaciłam przy odbiorze pustych worków - mówi pani Maria z ul. Jaworowej w Gdańsku. - Firma deklaruje na części internetowej "szybkość działania: odbiór następuje maksymalnie w ciągu czterech dni roboczych od momentu zgłoszenia napełnionego worka". Rzeczywiście, "szybkość działania" pokazała się podczas dostarczenia zamówionych pustych worków. Dostawca zjawił się w ruchu pół godziny. Jednak odkąd worki zostały napełnione, nie było szybko jakiejkolwiek reakcji. Worki stały przed moim domem prawie dwa miesiące.


Pani Maria umówiłam się z rzecznikiem praw konsumenta, o czym poinformowała firmę Green Service. Tylko wtedy, po 7 tygodniach, worki usunięto.


Więc nie pierwsza skarga od czytelnika, jaką kupiliśmy w istocie pełnych gruzu worków z logo tej instytucje. Śmieci trwają od około 1,5 miesiąca na ul. Burzyńskiego na Zaspie czy przy ul. Sychty we Wrzeszczu.


- Worka czeka na wywiezienie już prawie cztery tygodnie - informuje pan Bartek, mieszkaniec ul. Sychty.


W środę nasz fotoreporter natknął się na niewywiezione worki w dwóch miejscach przy ul. Bednarskiej w centrum Gdańska.


Na forum Trojmiasto.pl można znaleźć cały wątek poświęcony tej instytucji.


Dotąd władze firmy deklarowały, że kłopoty z wywozem są chwilowe. Przejawia się, że póki co nie ma perspektyw na jego szybkie rozwiązanie.kontenery na gruz


- Mamy osiem samochodów, z czego sam obsługuje Gdynię, ale opóźnienia mamy dopiero w Gdańsku. Istnieje kilka przyczyn takiego stanu rzeczy - przyznaje Maciej Skura, kierownik firmy Green Service. - Pierwszy, toż istotna miarę punktów, do których nie możemy swobodnie dojechać, skoro są po prostu pozastawiane samochodami. A właśnie robimy po kilka podejść, aż się uda. To obraza czasu, i trzeba pamiętać, że problemów odbioru worków nam przybywa, bo ludzie cały chwila je wykupują. Kolejny problem liczy na tym, że do niedawna pozwalaliśmy ludziom mieszać gruz i śmieci, co wysoce wydłużało pora ich wywozu, bo trzeba je było najpierw oddzielić. Miesiąc temu poprawili ten przedmiot, tylko raz, iż nie wszyscy czytają uważnie umowy, a dwa - u nas jest powszechne wywóz śmieci Warszawa pozwolenie na wyrzucanie śmieci do plecaków czy kontenerów z gruzem.


Jest również trzeci problem. - Ten moment stanowi o moc intensywniejszy w zestawieniu choćby z ubiegłym rokiem, bo pamiętamy o moc bardzo zleceń. Nie ze wszystkim się wyrabiamy - przyznaje kierownik. - Zdajemy sobie sytuację z aktualnej postaci i zwiększamy wszelkich starań, żeby czas oczekiwania się skrócił, ostatnio dokupiliśmy nawet dwie ciężarówki. Owszem, w zgodzie jesteśmy zapis, który mówi, że wywozimy worki "w ruchu ok. czterech dni", ale również zastrzegamy sobie w niej należeć do wydłużenia tego terminu. Teraz średni godzina na wywóz naszych worków ma ok. 2 tygodni.


Co na to użytkownicy? Ich cierpliwość potrafi się skończyć, gdy Straż Miejska zacznie wystawiać mandaty właścicielom posesji za odkładanie na nich śmieci...


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]